Modüler Ray Klemensler - CLIPLINE
     
CLIPLINE – Modüler Ray Klemensler   Klemensten, montaj ürünlerine, el aletlerinden markalama çözümlerine kadar ideal bir elektrik panosunda olması gereken herşeyi bulabilirsiniz.
    daha   
 
     
PLUSCON – Endüstriyel Konnektörler   Sistem kablolamasında zaman ve para tasarrufu sağlamak sizin için önemlidir. Endüstriyel konnektörlerde tüm uygulamalar için modern ve geniş bir ürün yelpazesi sunuyoruz.
    daha   
 
Baskılı Devre Bağlantıları - COMBICON
 
COMBICON – Baskılı Devre Bağlantıları   Endüstriyel elektronik uygulamaları için COMBICON ürün serisi baskılı devre klemens ve soketlerinde komple bir seri sunar. Araştırma & Geliştirme departmanları için ayrıca boş kutular, fişli kart blokları ve DIN sunulmaktadır.
    daha   
 
 
TRABTECH – Aşırı Gerilim Koruma   Profesyonel aşırı gerilim korumasını TRABTECH ürün grubunda bulacaksınız. Phoenix Contact, güç beslemesi ve veri arabirimleri için yapılandırılmış pazardaki en geniş ürün serilerinden birini sunmaktadır.
    daha   
 
Sinyal Dönüşümü - INTERFACE
 
INTERFACE – Sinyal Dönüşümü   INTERFACE ürün grubu dijital, seri ve analog sinyal arabirimleri, güç kaynakları ve PLC kablolama ürünlerinden oluşur.
    daha   
 
Otomasyon Çözümleri - AUTOMATIONWORX
     
AUTOMATIONWORX – Otomasyon Çözümleri   Seri sensör aktüatör kutularından görsel yazılımlara, AUTOMATIONWORX kataloğu modern otomasyon teknolojisinin tüm gereklerini karşılar.
    daha   
 
 

Modüler Ray Klemensler - CLIPLINE

     
Modüler yapıda klemenslerden montaj malzemesi ve el aletine, bilgisayar destekli proje planlamasından markalama sistemine kadar ideal bir elektrik panosu tasarlarken ihtiyaç duyduğunuz herşeyi CLIPLINE ürün grubunda bulabilirsiniz.

Modüler Ray Klemensleri

Yüksek kaliteli standart klemenslerden sektör ve uygulamaya özel bağlantı modüllerine, Phoenix Contact tüm ihtiyaçlarınıza cevap veren çözümler sunar;

- vidalı bağlantı,
- yaylı bağlantı
- hızlı bağlantı

dilediğinizi seçebilirsiniz…

 
QUICKON, the fast connection technology
 
     
Modular Terminal Blocks   Tüm bağlantı sistemleri için farklı versiyonlarda bağlantı elemanları mevcuttur. Örneğin geçiş klemensleri, çift katlı klemensler, komponent klemensleri, v.s. Ayrıca geçiş ve trafo bağlantısı için yenilikçi ve yaratıcı çözümlerin yanında fiş-soketli modeller de mevcuttur.

Bağlantı teknolojileri alanında uzman olarak spesifik ekipman bağlantılarınızın planlama ve montaj aşamasında sizi destekliyoruz. Proje planlamasında profesyonel destek, pratik yöntemler ve yüksek kapasiteli bağlantı çözümleri ideal elektrik panosu tasarımında size sunacağımız imkanlardan bazılarıdır.

 

 

     
Sistematik Markalama ve Etiketleme
     
Elektrik panosundaki komponentlerin etiketlemesi güvenilir bir iş için en önemli şarttır. Phoenix Contact geniş etiketleme çözümleri sunmaktadır

- klemens etiketleme
- kablo ve iletkenlerin etiketlemesi
- sistem ve panoların etiketlemesi

Tüm bunlar bilgisayar kontrollü tek bir sistem tarafından etiketlenebilmektedir.

Profesyonel Aletler

Alet işler el öğünür. Bu eski deyiş bugün halen geçerlidir. Verimli bir iş için profesyonel aletlere gereksinim vardır ki; ürünlerimiz bu özelliklere sahiptir.

Kablo keskileri, kablo soyma ve sıyırma aletleri, yüksük sıkma penseleri, tornavidalar, montaj rayları ve kablo kanalı kesme aletleri ve otomatik etiketleme cihazları ürün gamında yer alanlardan bazılarıdır.

  Professional Tools - Systematic Marking and Labeling
     
Başa dön   
 
     

Endüstriyel Konnektörler - PLUSCON

     
Kontrol Panoları ve Cihazlar için Endüstriyel Fişli Konnektörler
     
Kontrol panosu veya cihaz imalatçısı olarak montajda zaman ve para tasarrufu sağlamak sizin için çok önemlidir. Phoenix Contact bunu başarabilmeniz için üniversal, geniş ve yaratıcı bir ürün serisi sunar. Yüksek IP korumalı, opsiyonel ekranlamalı endüstriyel fişli konnektörler.   PLUSCON – Industrial Connectors
     
     
The PLUSCON range - Industrial Plug Connectors for Control Cabinets and Devices  

PLUSCON serisi:

- QUICKON
Yuvarlak kabloları hiçbir özel alet kullanmadan 10 saniye içinde bağlamanızı sağlar.

- SAC – Sensör/aktüatör kablolama:
Sahada kablolamayı kolaylaştıran kablo ve dağıtım kutuları.

- M23 yuvarlak konnektörler:
PHOENIX CONTACT Grubuna ait CONINVERS® firmasının komple ürün spektrumu.

- VARIOSUB
Sök/tak prensibiyle çalışan kilitlemeli endüstriyel sinyal ve data konnektörleri.

- VARIOCON
Tek bir fiş konnektörün içinde güç, sinyal ve fiber optik kontak bağlantılarının gerçekleştirildiği sistem. Metal veya plastik muhafazalı tipleri mevcuttur.

- HEAVYCON
Ağır endüstriyel ortamlar için güç ve kontrol kablolarının bağlantısı.

     
Coninvers GmbH - M23 yuvarlak konnektörler   Başa dön   
     
     

Baskılı Devre Bağlantıları - COMBICON

 
COMBICON, endüstriyel gerekleri karşılayan baskılı devre bağlantılarının dünya standardıdır. Pin bağlantılı klemensler, fiş soketli klemensler ve elektronik kutular baskılı devrenin muhafazası ve çevresiyle bağlantısı için sınırsız sayıda çözüm sunar.
     
Baskılı Devre Sabit Klemensler
     
Basit kullanımlarıyla Phoenix Contact’ın baskılı devre sabit klemensleri tüm dünyada kart bağlantısında güvenilirlik ve etkinliğin standardı olmuştur. Metrik veya inç pin aralığında, yatay, dikey, açılı veya ön yüz iletken bağlantılı, vidalı, yaylı veya hızlı bağlantı teknolojili çok geniş ürün yelpazesinin yanında özel ihtiyaçlar için özel dizayn da yapılmaktadır, ör: SMT veya pres teknolojisine uygun ürünler.   Baskılı Devre Sabit Klemensler
 
     
    Fiş-Soketli Seri
     
COMBICON Fiş-Soketli Seri
COMBICON Fiş-Soketli Seri
  Çok sayıda ürün çeşidiyle COMBICON fişli konnektörleri sınırsız sayıda bağlantı imkanı sunar. Lehim, SMT ve pres teknolojili kartlar için çok pozisyonlu bağlantıların yanında geçiş ve raya montaj fişli bağlantılar da sunar.

Vidalı, yaylı ve hızlı bağlantılı fişler baskılı devre ve muhafaza tasarımını değiştirmeden üniversal bir iletken bağlantı imkanı sunar. Pin aralığı 2.5 ila 10.16 mm olan dört COMBICON tasarımı (MİKRO, MİNİ, KLASİK, GÜÇ) optimum alan tasarrufu sağlar ve ideal seviyede dielektrik dayanım ve akım taşıma kapasitesi sunar ki bu da cihaz geliştirme çalışmalarında sınırsız bir özgürlük demektir.

 
     
Elektronik Muhafazalar    
     
Phoenix Contact’ın komponent kutuları, dizgilenmiş baskılı devreleri darbe ve toza karşı korumalı elektronik modüllere dönüştürür. Kontrol pano mühendisliğinde sıkça kullanılan 35 mm EN DIN rayına monte edilirler. Bazı istisnalar dışında bağlantı klemensleri baskılı devrenin dizgilenmesi esnasında lehimlenir.

Phoenix Contact’ın baskılı devre kutuları, dizgilenmiş kartların içine konarak raya monte edilebilen bir şase oluşturmaları için modüler komponentlerden meydana gelir. Baskılı devre kartının yüzeyi erişilebilir durumdadır, bu sayede büyük ve manuel olarak kullanılan komponentler kadar vidalı ve fişli konnektörler için de uygundur.

Bireysel Kutu Çözümleri

Phoenix Contact ile tasarımlarınızda sınır yoktur. Standart kutuları geliştirmeden yeni model tasarımına kadar olan geniş yelpazede ihtiyacınız olan spesifik kutuları tasarlayıp üretiyoruz. Entegre edilmiş bağlantı teknolojisi ile anahtar teslim çözümü garanti edebiliyoruz.

  Elektronik Muhafazalar
    Başa dön   
     
     

Aşırı Gerilim Koruma - TRABTECH

   
     
Aşırı gerilimler cihaz ve sistemlerde hasara veya hatalı çalışmaya neden olan şebeke veya yıldırım kaynaklı anlık olaylardır. Bunun sonucu yeni ekipman alımı veya tamir, ayrıca kesinti sürelerinin sebep olduğu maliyetler kaçınılmazdır. Tehlike yalnız endüstriyel ve ticari sistemlerdeki elektronik ekipmanlarla sınırlı olmayıp, bina otomasyonu ve günlük ev uygulamalarını da tehdit etmektedir.   Aşırı gerilimler
     
     

Aşırı Gerilim Koruma Konsepti
Aşırı Gerilim Koruma Konsepti

  Etkin bir Aşırı Gerilim Koruma Konsepti koruma devrelerinin prensibi izlenerek oluşturulabilir. Cihaza bağlanan tüm iletkenlerin uygun aşırı gerilim arestörleriyle donatılmış olması çok önemlidir. Hemen tüm cihazların bir güç kaynağı vardır. Örneğin bir televizyon grubuna anten kablosu da bağlanmaktadır. Dolayısıyla anten ve besleme girişleri korunmalıdır. Bu konsept tüm cihaz ve sistemlere uygulanabilir.

TRABTECH ürün grubuyla Phoenix Contact, elektrik mühendisliğinin kullanıldığı tüm uygulamalar için aşırı gerilim koruma ürünleri sunabilmektedir.

     
     
TRABTECH ...    
     
 • Anlık aşırı gerilimlere karşı etkin koruma sağlar.
 • Güç besleme ve arabirimin aşağıdaki alanlarında dünya çapında en geniş ürün yelpazesine sahiptir.
  - ölçü ve kontrol teknolojisi
  - veri işleme
  - telekomünikasyon
  - alıcı / verici teknolojisi
 • Cihaz ve sistemlerin bulunabilirliklerini belirgin ölçüde artırır.
 • Aşırı gerilim kaynaklı cihaz ve sistem arızalarını ve duruş sürelerini azaltarak maliyet tasarrufuna yardımcı olur.
 • Ürün geliştirmede en son yeniliklerle yön belirleyicidir
 • Pratik uygulamalarla dünya çapındaki elektromanyetik uyumluluk çalışmaları arasında önemli bir bağlantı sağlar.
 

FLASHTRAB

FLASHTRAB compact

    Başa dön   
     
     

Sinyal Dönüşümü - INTERFACE

   
     

INTERFACE Seri

Seri arabirimler otomasyon cihazlarında standart özellik haline gelmeye başlamıştır. Seri INTERFACE ürün grubu, dijital ve analog sinyallerin etkileşimsiz olarak iletim ve izolasyonunu sağlar. Analog çeviriciler, tekrarlayıcılar, fiber optik dönüştürücüler ve konnektörler ürün ailesinde yer alırlar.

INTERFACE Analog

Analog sinyallerin endüstriyel ortamlarda iletimi etkileşimlere oldukça açıktır. INTERFACE analog modülleri elektromanyetik kirlilik olan ortamlarda dahi sinyallerin güvenilir şekilde iletimini sağlar. Hassas sinyal dönüştürme, seviye eşleme ve izolasyon iletim ve ölçü devresinin kalitesini artırır.

INTERFACE Güç Kaynakları

Bir güç kaynağının güvenilirliği sistem bileşenlerinin bulunabilirliğiyle doğru orantılıdır. INTERFACE Güç Kaynakları 3 farklı seride yüksek nitelikli ihtiyaçlara cevap verir.

 

 

   
     
  INTERFACE Ex

Potansiyel patlayıcı ortamlarda güvenlik en yüksek önceliktir. INTERFACE Ex modülleri “kendinden güvenli” koruma seviyesiyle ölçme ve kontrol uygulamalarında kullanılır. Yenilikçi montaj konsepti sistem maliyetlerini indirger.

INTERFACE Çözüm Merkezi

INTERFACE Çözüm Merkezi sizin fikirlerinizden yola çıkarak profesyonel ürünler geliştirir. Arabirim uzmanlarımız fonksiyon, bağlantı teknolojisi ve muhafazayı sizin için oluşturur. Bu yolla, uygulamanız için bire bir uyumlu bir ürün elde etmiş olursunuz.

INTERFACE Röle

Röle ve optkuplör arabirimleri otomasyon sistemlerinde güvenli sinyal trafiğinin parçasıdırlar. Gerilim, akım ve güç eşlemesiyle birlikte elektriksel izolasyon sunması, kontrolör ile sensör/aktüatör seviyesi arasında sorunsuz işletim sağlar. İlave özellikler planlama, montaj ve devreye almada basitlik sunar.

     
     
INTERFACE Kabolama

Otomasyon ekipmanlarıyla kuplaj ve atlama seviyesi arasındaki bağlantı zaman alıcıdır ve maliyetlidir. INTERFACE kablolama fişli komponentlerle montaj süresini ve hata riskini azaltır.

INTERFACE Artı

INTERFACE Artı, kontrol elektroniği ile çevresel elektrik cihazları arasında proses ağırlıklı sinyal dönüşümü için yardımcı bileşkenlerdir. Çok sayıda arabirim fonksiyonuyla donatılmış olup raya montaj kutularda yer alırlar. INTERFACE Artı, endüstriyel ölçüm ve kontrol teknolojisinde yardımcı bileşenler sunar.

 
    Başa dön   
     
     

Otomasyon Çözümleri - AUTOMATIONWORX

     
AUTOMATIONWORX – Otomasyon Teknolojisi
Kontrol panosundaki klemens, PLC kablolama, aşırı gerilim koruma, Ethernet, INTERBUS, Profibus, CANopen ve DeviceNet haberleşme standartları için otomasyon komponentleri, Ethernet veya INTERBUS temelli endüstriyel sistemler için otomasyon çözümleri… Phoenix Contact ürünlerine günümüz uygulamalarının tamamında rastlanmaktadır. Phoenix Contact, IEC 61131’e göre programlanabilen ve ilgili programlama ve görsel arayüze sahip kontrolörler, insan makine arayüzü, saha ve kontrol panosundaki I/O modülleri ve hareket algılama teknolojileriyle komple endüstriyel otomasyon çözümü sunmaktadır.

Phoenix Contact bugün ve ileriye yönelik otomasyon yatırımlarınızda uzmanlaşmış partnerinizdir. Endüstrinin ihtiyaçlarını biliyoruz ve sizinle ortaklık içinde çalışarak bireysel ve rekabetçi otomasyon çözümleri üretebiliyoruz.

  Phoenix Contact - your partner for future-proof automation solutions
     
     
INTERBUS Inline
INTERBUS Inline
  Ürünlerimizin en önemli özelliklerinden birisi de tüm otomasyon ihtiyaçlarınıza en uyumlu olmalarıdır.

Emniyetli bağlantı terminalleri, haberleşme modülleri, kontrolörler, ölçü ve pozisyonlama terminallerinin yanında Inline otomasyon seti, ölçülen değerleri elde eden modüller ve uzaktan kontrol ve pnömatik gibi özel alanlar için de çözümler sunmaktadır. Yeni Inline Blok IO serisi tüm yaygın bus sistemleri için 16 ve 32’li uzak IO kanalı sunar. Ayrıca, 55mm’lik ufak yapısı yerden tasarruf sağlar ve ilave çözümler için olanaklar sunar. Modüler Inline grubunda olduğu gibi Blok IO modülleri de tüm sistemlere açıktır ve INTERBUS, Profibus, DeviceNet, CANopen ve Ethernet sistemlerinde çalışabilir.

PC temelli çözümler de sunmaktayız. PC içinde yer alan slot PLC, Ethernet ile RFC veya Inline kontrol düşündüğünüzden daha çok şey yapabilir ve tek bir yazılım ile programlanabilir: PC WORX, IEC 61131’e uygun programlama sistemidir.

     
     
Modüler şalt sistemi otomasyon teknolojisinde Ethernet kullanımının artırılması için önemli bir adımdır. Factory Line ürün grubu bir ana merkez ve buna bağlı en çok iki adet genişleme modülünden oluşur. En önemli özelliği değişen uygulama şartlarına uyum sağlayabilmesidir. Makinenin tüm işletme ömrü boyunca kendisine özel servis hizmeti sunulmaktadır.

DiagNet akıllı diagnostik sunar ve sistemin bulunabilirliğini artırır. Hatanın yeri doğrudan tesisin diagramı üzerinde gösterilir ve etkilenen kontrol panosu ve fotoğrafı INTERBUS diagnostic yazılımı Diag+ ile gösterilir.

Konularında uzman mühendislerimizle beraber otomasyon ihtiyaçlarınıza ideal çözümü sunmaktan memnuniyet duyacağız!

  The modular managed switch system (MMS)
The modular managed switch system (MMS)
    Başa dön